BLOG

podcast

Čo má spoločné „terapia budúcnosti“ s koučovaním?

ČÍTAJ VIAC

Novinky

Nechajte rozmaznávať svoje telo a dušu pôsobením nevšedných hudobných nástrojov…

ČÍTAJ VIAC

Novinky

Keď hudba lieči

Podľa dostupných údajov má na Slovensku každé päťdesiate dieťa do siedmich rokov viacnásobné postihnutie. Každá päťdesiata rodina sa učí vyrovnať sa s novou situáciou neľahkého života s dieťatkom so špeciálnymi potrebami. Ide o 2 % populácie.

ČÍTAJ VIAC

Články

Pri akej hudbe relaxuješ najradšej? Spoznaj upokojujúce liečivé zvuky

S hudbou sa zabávame, radujeme, ale aj komunikujeme. Či sme viac alebo menej muzikálni, hudba nás spája, bez slov búra bariéry, motivuje a aktivizuje, zároveň upokojuje a harmonizuje. Na svadbách ňou oslavujeme lásku, na pohreboch sa ňou lúčime. Počúvame ju len tak pre radosť, varíme pri nej, zaspávame, tancujeme na ňu, pracujeme pri nej. A v muzikoterapii ju […]

ČÍTAJ VIAC

Novinky

Počuli ste o terapii hudbou? Pre mnohých ľudí je skutočne liečivá

Liečivú silu hudby poznali u ž v starovekom Grécku aj východných kultúrach Tibetu či Nepálu. Táto forma liečivého pôsobenia hudby sa volá muzikoterapia a je dostupná aj na Slovensku. Základom je šírenie zvuku rôznej frekvencie vo forme vibrácií. Rezonančná kolíska umožňuje celotelové vnímanie vibrácií hudby. Prepojenie s hojdaním navyše optimálne aktivizuje a zároveň upokojuje centrálny […]

ČÍTAJ VIAC

Články

Terapeutka detí: Zázraky sa dejú, ale veľmi, veľmi pomaly

„Nie je ničím zriedkavým, že deti s viacnásobným postihnutím nezapadajú do systému a sú vyčleňované z dostupných služieb. Ide pritom o každé päťdesiate dieťa do siedmich rokov,” vraví v rozhovore Mgr. Zuzana Rajčániová z OZ Naše Motýliky a riaditeľka poradensko-konzultačného centra K centrum, ktoré sa venuje deťom so špeciálnymi potrebami, predovšetkým v zmysle viacnásobného postihnutia.

ČÍTAJ VIAC

Novinky

Darujte zážitok

Nevšedný zážitok ako darček nielen pod stromček…. Vianoce sú za nami, ale možnosť obdarovať niekoho máme dennodenne… Voucher na hudobnú relaxáciu je v dnešnej dobe, kedy sme presýtení prebytkom hmotných vecí ideálnym darčekom v ktoromkoľvek čase pre partnerov, členov rodiny, priateľov alebo pre Vás samých….  

ČÍTAJ VIAC